TFF 1. LİGDE 5 MAÇ KALA AYRILIK

21/06/2020
21
HAZ
2020

Bursaspor ile yolları ayrılan teknik direktör İbrahim Üzülmez, ayrılık sonrası ilk kez konuştu. Üzülmez, ''Ayrılıklar futbolun içinde her zaman vardır. Her hocanın başına gelebilir.'' dedi.

Bursaspor 'un karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdığı teknik direktör İbrahim Üzülmez, Kanal 16'ya açıklamalarda bulundu. Ayrılık sonrası ilk kez konuşan Üzülmez, ''Mesut Mestan'la oturup konuştuk. Bursaspor'un geleceği için böyle bir karar almanın doğru olacağını düşündük. Biz gelir gideriz, önemli olan kulüpler. Çok uğraştık. Çok emek verdik. Şampiyonluk anlamında da çok emek verdik. Son 2 yıl aldığım sorumluklarla 2 şampiyon çıkardım. Bu doğrultuda şampiyonluğu bu büyük camia ile de yaşamak istedim ama avantajlarımızı biraz kaybettik. Ayrılıklar futbolun içinde her zaman vardır. Her hocanın başına gelebilir. Keşke şampiyonluk kupasını kaldırabilseydik ama bu bana kısmet olmadı. Oyuculara güveniyor ve inanıyorum. Bu kadro kalitesini kanıtlayacaktır, buna yürekten inanıyorum. Hak ettiği Süper Lig'e geri dönecek Bursaspor. Çünkü camia için bu çok önemli.'' dedi.

Sportif Direktör Selçuk Erdoğan ile hiçbir şekilde bir problemi olmadığını söyleyen İbrahim Üzülmez, ''Aynı takım için emek verdik. Aldığı kararın tamamen kendi insiyatifi olduğunu, biriyle problemi olduğu için gittiğini düşünmüyorum. Bursaspor'un geleceği için başkanla oturup görüşmüşler ve o şekilde neticeye bağlanmıştır. Bizim aramızda bir problemimiz yoktu.'' ifadelerini kullandı.

''Benim bir kırgınlığım asla yok''

Son dönemlerde Türkiye'deki kulüplerin mali durumunu hepimiz biliyoruz. Ama beş haftalık süreçte bu durumu öne çıkarmamak gerekiyor. Maddi olayları konuşmayı çok doğru bulmuyorum. Her takım maddi problem yaşıyor çünkü. Bu yaşanan sorunlar kulübün içinde kalmalı. Bu formanın bir ağırlığı var. Hedef şampiyonlukken, Süper Lig'e çıkmakken ekonomik sıkıntıları konuşmayı bırakıp, hem yönetim, hem futbolcular hem de teknik kadro, özellikle de taraftar hedefine odaklanması gerekiyor. Biz elimizden her şeyi yaptık, çok istedik, çok çabalık, ama bir yerde doku uyuşmadı. Başaramadık. Futbol camiasında bunlar yaşanabiliyor. Benim bir kırgınlığım asla yok. Ayrılıklar olabilir. Başaramadığım iççin gidiyorum, üzülüyorum, geldiğimiz günden itibaren çok destek gördük. Kötü sonuçlardan sonra da taraftar tepki verdi haklı olarak. Eleştiri gayet doğal bir şey. Bursaspor bulunduğu durum itibariyle Süper Lig'i hakeden, Süper Lig'e yakışan bir camia. En iyisini vermek için elimden geleni yaptım. Umarım hedeflenen noktaya ulaşırlar.

Geçmişte çok yanlışlar yapılmış

Süper Lig'de olması gereken bir takım. Bulunduğu konum Bursaspor'un ait olduğu bir yer değil. Geçmişte yapılan eksiklikler kulübü bu duruma getirmiş. Taraftarına saygı duyuyorum. Takımlarına gönülden bağlılar. Camiayı en iyi şekilde destekliyorlar. İlk başlarda bize de destek verdiler ama sonuçlardan sonra bizi de eleştirdiler. Herkes için hayırlısı olsun. Süper Lig'e çıkmalarını gönülden istiyorum. Ekmeğini yediğim bu şehrin, Bursaspor camiasının benim için her zaman özel bir yeri olacak.