SULTANLARIMIZ İZMİR'DE HAKEMLERE TAKILDI

01/12/2019
01
ARA
2019

Türkiye Voleybol Federasyonu Kadınlar 1. ligine fırtına gibi başlayan ve Batı grubunun altını üstüne getiren Sultanlar İzmir deplasmanında Tie Break setinde mağlup oldular.

Karşılaşmanın hakem heyetinin maç boyunca verdiği kararlar Bolu Belediyespor Kadın Voleybol takımı yönetiminin çileden çıkartırken, son sette 6-3 önde olan ekimizin 15-7 gibi bir skorla mağlup olmasına katkı sağlayan hakemlere temsilcimizden yoğun tepki oldu.  

Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonunda oynanan mücadelenin ilk setini 25-19 kazanırken, ilk sette hakemlerin etkisi ve verdikleri yanlı kararlar maçın zorlu geçeceğini belli etti. İkinci sette toparlanan temsilcimiz çekişmeli geçen bu seti 25-23 kazanarak mücadelede durumu 1-1'e taşımayı başardı. 3'üncü seti filenin sultanları 25-17 gibi farklı bir sonuçla kaybetti ve maçta 2-1 geriye düşmekten kurtulamadı. Mücadelenin 4'üncü setinde daha iyi bir mücadele ortaya koyan Bolu Belediyespor Kadın Voleybol takımımız 26-24'le maçı uzatma setine taşımayı başardı.

RAKİBİ GEÇSEKTE HAKEMLERİ GEÇEMEDİK

Kazananın belli olacağı 5'inci sette 6-3 gibi bir skoru yakalayan ekibimizi maçın hakemleri durdurdu. Bu sete daha organize olarak daha iyi başlayan filenin sultanları rakiplerine üstünlük sağlamayı başarsalarda hakemleri geçmeyi başaramadılar. Hakem heyetinin verdiği taraflı kararlara itirazları sonucu antrenör Behçet Erdoğan ve takım kaptanlarımız kırmızı kart görürken oyundan düşen ekibimiz Tie Break setinide 15-7 kaybetti. Maç sonu yaşanan olaylar ve hakem kararları maçı izleyen sporseverler tarafından büyük tepki gördü.  

2 PUAN YERİNE 1 PUANLA DÖNDÜK   

İzmir'e 2 puan için giden filenin sultanları maçı 3-2 kaybetmesine rağmen aldığı iki setle hanesine 1 puan yazdırmayı başardı. 

HAFTAYA MAÇ 17 TEMMUZ SPOR SALONUNDA

Bolu Belediyespor Kadın Voleybol takımımız 08 Aralık'ta Mehmet Erdem Marmara Akademiyi konuk edecek. 17 Temmuzda oynanacak maç saat 15.00'de başlayacak.