BAŞKAN ÇARIKCI ALTAY MAÇINDAKİ TEPKİLERE CEVAP VERDİ

18/09/2019
18
EYL
2019

Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkçı, Altayspor maçında kendisine gösterilen tepkiler için “Ben bu konuda taraftara hak veriyorum ama 25’inci dakikadan...

Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkçı, Altayspor maçında kendisine gösterilen tepkiler için “Ben bu konuda taraftara hak veriyorum ama 25’inci dakikadan itibaren yapılan şeyler de erken. Bu takım bizim takımımız. Bu takım Bolu’nun takımı” dedi.

Boluspor’un, Teknik Direktör Osman Özköylü ile 2 yıllık anlaşma imzaladığı toplantıda, Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Altayspor’a 2 – 0 kaybedilen maçta kendisine tepki gösteren taraftarlar hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Çarıkçı, “Aslında bizi en çok üzen Altayspor taraftarının tepkisi oldu. Bize fazla dokundu. Hep şunu söylerim. Bolu çok büyük sanayi şehri, turizm şehri, siyasi gücü olan bir şehir değil. Biz bugüne kadar Boluspor’u bütçe anlamında çok yormadan, itibarımızı koruyacak şekilde yürütmeye çalışıyoruz. Bugün hocamız Boluspor’a imza atacaksa bunun en büyük nedeni düzgün yönetimdir. Hep şunu söyledim Boluspor çoğu kulüp başkanları çok büyük transferler yapar, sezon sonu olduğu zaman da bu kulüp borcu gelecek yönetime ödetir. Biz bunu hiç yapmadık. Bu sene de geçen seneden borçlu olduğumuz oyuncular var. İshak, Özgürcan, Ufuk var. Bir başkan olaraktan ben açıp onlara ben borcumu ödemek için vade istiyorum. Kulüp ödemese 3 yıl bu borcu alamaz futbolcu. Burada Necip Çarıkçı itibarı var. Tabi taraftar da, bizden beklenti halinde. Altay maçındaki oynanan futbolda seyircinin bu konuda haklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü bende hakikaten 13 yıllık başkanım ilk defa böyle bir futbolu izlemek beni üzdü. Ben geçmişte Boluspor mağlup olurken oyunculara prim veren bir başkanım ama Altay maçındaki bu görüntü bize hiç yakışmadı. Ben bu konuda taraftara hak veriyorum ama 25’inci dakikadan itibaren yapılan şeyler de erken. Bu takım bizim takımımız. Bu takım Bolu’nun takımı. Bu takımın gerçek sahibi taraftarlardır. Taraftarlarımız da futbolu bilen insanlardır. Yeni hocamızla beraber taraftarla bütünleşeceğiz. Bu takıma kötü günlerinde, önce taraftarın sahip çıkması gerekiyor. Biz de bu takıma elimizden geldiği şekilde iyi yöneteceğiz” dedi.

“TARAFTAR OLMADAN BU KULÜP OLMUYOR”

Taraftar olmadan bu kulübün olmadığını belirten Başkan Çarıkçı, “Osman hocayı Bolu’ya getirdik. Bir marka değeri olan bir hocayı. Giray hocamızla yaptığımız da Hatayspor biraz önde gözüküyor. Boluspor iyi bir takım. Morale ihtiyacımız var. Bir maç kazanabilirsek Boluspor çıkışa geçecek. Geçen senelerde Denizlispor üst üste puan kaybetti sonra şampiyon oldu. Biz taraftarımızdan destek bekliyoruz. Taraftar olmadan bu kulüp olmuyor. Taraftar şunu bilsin ki her şey mali boyutta. Biz bu bütçe ile bu transferleri yapabildik. Diğer kulüplerin bütçesi 50 – 60 milyon TL, bizim bütçemiz ise 15 – 16 Milyon TL” diye konuştu.

“BOLUSPOR İLE ÜZÜLEN BİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ VAR”

Son olarak Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Bolu Valisi Ahmet Ümit’in çok büyük destekleri olduğunu ve kırmızı beyazlı takımı çok sevdiklerini söyleyen Başkan Çarıkçı, “Başta en büyük destekçimiz Bolu Belediye Başkanımız. Sağ olsun içeride dışarıda tüm maçlarda bizim yanımızda. En başta Boluspor ile üzülen bir belediye başkanımız var. Vali Bey de Boluspor’u çok seviyor. Bizim esnafımız, belediye başkanımız, valimiz ve taraftarlarımız ile çıkışı yakalayacağız. Boluspor’a kötü günde de sahip çıkmak lazım. Çünkü Boluspor’u iyi olması gerek. Bunu görüyoruz. İnşallah bu 4 maçı unutup sıfırdan başlayacağız. Hedefimiz belli. Yoksa Osman hocamız da burada olmaz. Takımımız iyi. Taraftarımız destek olsun. Bu takımı hep beraber iyi bir noktaya getirelim” ifadelerini kullandı.

Bolu Takip Gazetesi