Ana Sayfa Künye İletişim
 
FUAT HOCA NE VARSA AÇIKLADI
12.01.2017 / Spor14.Com

Boluspor’un Antalya Belek kampı devam ediyor. Kırmızı beyazlılar, Perşembe günü Antalya’da son çalışmasını yapıp, hava yoluyla İzmir’ ardından Manisa’ya geçecek. Boluspor teknik direktörü Fuat Çapa Antalya'da Fahri Gündüz ve Burhan Yeşiltaş'a açıklamalarda bulundu. Çapa, takımın ilk yarıda sergilediği performanstan, Özgür Özkaya’nın gidişine kadar birçok konuda görüşlerini belirtti.

“ANDRE SANTOS FEDAKÂRLIK YAPTI”

İkinci yarının ilk maçında Manisaspor ile karşılaşacaklarını hatırlatan Boluspor teknik direktörü Fuat Çapa, zorlu karşılaşmada Andre Santos’tan faydalanamayacaklarını ifade ederek; “Bundan sonraki süreçte kupada devam ederiyiz etmeyiz bunu zaman gösterecek. Yaklaşık iki hafta sonra burada belli olacak.  Her oynadığımız karşılaşma bu lig de olsa kupada olsa hazırlık maçı da olsa galip gelmek zorundayız. Andre, bu hafta Manisa karşılaşmasında olmayacak. Bir sonraki hafta içinde hayla soru işareti. Bu hafta ilik defa sahaya çıktı. Üç haftadan sonra uzun bir süreç oldu. Andre’yi de bundan sonraki süreçte %100 hazır olduktan sonra değerlendireceğiz. Çünkü o yeterli fedakârlık yaptı.  Bundan sonra ki süreçte %50, %60 iğneyle katkı sağlamaya çalıştı. Bundan sonraki süreçte kadromuzun biraz daha alternatifli olması ve ondan %100 verim almak amaçlı çünkü Andre’nin biliyorsunuz ilk 7,8 haftadaki süreci çok verimliydi. Ondan sonraki süreçte sakatlığından dolayı bize çok fazla istediği katkıyı sağlayamadı. Fedakârlık yaptı” şeklinde konuştu.

“İLK 6 SÖZÜM YANLIŞ ANLAŞILDI”

Sezon sonunda ilk 6 içinde olmak istediklerini sözlerine ekleyen Boluspor teknik direktörü Fuat Çapa şunları dile getirdi: “Biz sezon başı da aynı şeyleri söyledik şimdide aynı şeyleri söylüyoruz. İlk 6 içersinde olmak yani yapılanan bir takım için çok çok büyük bir başarı. Her ne kadar oyuncu transfer ederseniz takım olmak çok değişik bir şey. Oynatmak istediğiniz sistemi takımın algılaması bir süreç. Şimdi insanlara çok sempatik görünmek amaçlı biz ilk 2’ye oynuyoruz söyleyerek ben kendimi kandırırım. Oradaki insanları belli bir süre mutlu ederim. Ama 6 içersinde olacağız hedefimiz ilk 6 içersinde olmak demek 1,2 de bunda dâhil. Ben 3.4.5.6 demedim. 1,2 de dâhil buna. Sezonun başında Malatyaspor’un uzun süre ligi birinci sırada getireceğini kim söylerdi. Kimse söyleyemezdi. Bizim zaman zaman lider olacağımızı kim söylerdi sezon başında kimse demezdi. Ama biz 3.4.5.6 demedik ilk 6 dedik. Bu ilk 6 içersinde 1,2 de var. Biz birinci ikinci olmak için gereken mücadeleyi vereceğiz. Ama bu ligden 3 takım çıkacak.  Bu 3 takımdan bir tanesi de biz olmak istiyoruz.”

“OYUN KURGUMUZDA TABİ Kİ DEĞİŞİKLİK OLACAK”

İkinci yarı öncesinde oyun kurgusunda da değişiklik olacağının altını çizen Çapa; “Oyun kurgumuzda tabi ki değişiklik olacak. Bizim ilk devre oynadığımız oyun sistemi bazı zamanlarda çok olumlu ve verimliydi. Ama alternatifimiz yok. Andre sakatlandı, tamamen sıkıntı oldu. Şimdi atmış olduğumuz ve yediğimiz gollere bakarsak bizim analizimi çok iyi bir şekilde yapıyor. Defansif anlamda analiz ettiğim zaman ve ofansif anlamda da biraz daha alternatifli varyasyonlar yaparaktan oyun kurgusunu kuraraktan başlarsak hem oyuncuların oynamış olduğu oyundan hem taraftar’ın mutlu olacağını düşünüyorum. Çok süre alan oyuncu neden gönderiliyor” ifadelerine yer verdi.

“ÜÇ TANE SOL BEKİ BİR TAKIMDA BARINDIRMANIN BİR ANLAMI YOK”

Defans oyuncusu Özgür Özkaya’nın gidişinin ardından kamuoyunda yaşanan polemiklere de yanıt veren Çapa; “Türkiye’de taraftar iki yönlü bakıyor. Birçok mücadele eden oyuncuya bakıyor. Diğer taraftan çok becerikli olan oyuncuya bakıyorlar. Bizim elimizde üç tane sol bek var. Umut geçen sezon burada çok fazla oynamış. Hakan ondan önceki sezon Boluspor’a çok büyük katkı sağlamış. Bu iki futbolcunun sözleşmesi uzun vadeli. Diğer taraftan da sezon sonu sözleşmesi biten bir arkadaşımız var. Üç tane sol beki bir takımda barındırmanın bir anlamı yok. Bunu yapmak zorundasın. Özgür’ün de sözleşmesi bittiği için ve Umut ve Hakan yaşları Özgür’den daha düşük olduğu için bu şekilde oldu. Özgür’ün sözleşmesi devam edecek olsaydı daha farklı olurdu.”

Fahri Gündüz / Bolusporluyuz.com

NDUKA GERİ DÖNÜYOR
BOLUSPORLU ESKİ STOPER ANKARAGÜCÜNDE
FUAT ÇAPA MAÇI DEĞERLENDİRDİ
BOLUSPOR SÜPER LİGİN YENİ EKİBİ İLE KARŞILAŞTI
STOPERDE O İSİM İMZAYA YAKIN
NDUKA GERİ DÖNÜYOR
BOLUSPORLU ESKİ STOPER ANKARAGÜCÜNDE
FUAT ÇAPA MAÇI DEĞERLENDİRDİ
BOLUSPOR SÜPER LİGİN YENİ EKİBİ İLE KARŞILAŞTI
STOPERDE O İSİM İMZAYA YAKIN
HAVUZ VE SPA KEYFİ İLE KENDİLERİNE GELDİLER
BAŞKAN ÇARIKCI KANAL KANAL CANLI YAYINDA
GEÇEN SEZON KADRODAYDI 2. LİG TAKIMI İLE ANLAŞTI
TARAFTAR YERİNDE BAKIYOR, SONRA KOMBİNEYİ ALIYOR
HAVUZ VE SPA KEYFİ İLE KENDİLERİNE GELDİLER
BAŞKAN ÇARIKCI KANAL KANAL CANLI YAYINDA
"ALT YAPI KONUSUNDA FENERBAHÇE İLE PROJEMİZ OLACAK"
GEÇEN SEZON KADRODAYDI 2. LİG TAKIMI İLE ANLAŞTI
TARAFTAR YERİNDE BAKIYOR, SONRA KOMBİNEYİ ALIYOR
Köşe Yazarları

Proje Kavramı Üzerine
26.06.2017
 
SANTOS'UN GÖZYAŞLARI
30.05.2017
  Haber Kategorileri
Spor14.Com
    NDUKA GERİ DÖNÜYOR
    BOLUSPORLU ESKİ STOPER ANKARAGÜCÜNDE
    FUAT ÇAPA MAÇI DEĞERLENDİRDİ
    BOLUSPOR SÜPER LİGİN YENİ EKİBİ İLE KARŞILAŞTI© 2009 Tüm Hakkı Spor14.com adresine aittir. Ä°çerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.
spor14.com Bolu Spor14 Gazetesi bilişim, medya uygulamasıdır.
Kaynak göstemek koşulu ile içerik, resim ve medyanın kullanımı mümkündür. Tasarım ve Kodlama SeTa