Ana Sayfa Künye İletişim
 
FUAT HOCA NE VARSA AÇIKLADI
12.01.2017 / Spor14.Com

Boluspor’un Antalya Belek kampı devam ediyor. Kırmızı beyazlılar, Perşembe günü Antalya’da son çalışmasını yapıp, hava yoluyla İzmir’ ardından Manisa’ya geçecek. Boluspor teknik direktörü Fuat Çapa Antalya'da Fahri Gündüz ve Burhan Yeşiltaş'a açıklamalarda bulundu. Çapa, takımın ilk yarıda sergilediği performanstan, Özgür Özkaya’nın gidişine kadar birçok konuda görüşlerini belirtti.

“ANDRE SANTOS FEDAKÂRLIK YAPTI”

İkinci yarının ilk maçında Manisaspor ile karşılaşacaklarını hatırlatan Boluspor teknik direktörü Fuat Çapa, zorlu karşılaşmada Andre Santos’tan faydalanamayacaklarını ifade ederek; “Bundan sonraki süreçte kupada devam ederiyiz etmeyiz bunu zaman gösterecek. Yaklaşık iki hafta sonra burada belli olacak.  Her oynadığımız karşılaşma bu lig de olsa kupada olsa hazırlık maçı da olsa galip gelmek zorundayız. Andre, bu hafta Manisa karşılaşmasında olmayacak. Bir sonraki hafta içinde hayla soru işareti. Bu hafta ilik defa sahaya çıktı. Üç haftadan sonra uzun bir süreç oldu. Andre’yi de bundan sonraki süreçte %100 hazır olduktan sonra değerlendireceğiz. Çünkü o yeterli fedakârlık yaptı.  Bundan sonra ki süreçte %50, %60 iğneyle katkı sağlamaya çalıştı. Bundan sonraki süreçte kadromuzun biraz daha alternatifli olması ve ondan %100 verim almak amaçlı çünkü Andre’nin biliyorsunuz ilk 7,8 haftadaki süreci çok verimliydi. Ondan sonraki süreçte sakatlığından dolayı bize çok fazla istediği katkıyı sağlayamadı. Fedakârlık yaptı” şeklinde konuştu.

“İLK 6 SÖZÜM YANLIŞ ANLAŞILDI”

Sezon sonunda ilk 6 içinde olmak istediklerini sözlerine ekleyen Boluspor teknik direktörü Fuat Çapa şunları dile getirdi: “Biz sezon başı da aynı şeyleri söyledik şimdide aynı şeyleri söylüyoruz. İlk 6 içersinde olmak yani yapılanan bir takım için çok çok büyük bir başarı. Her ne kadar oyuncu transfer ederseniz takım olmak çok değişik bir şey. Oynatmak istediğiniz sistemi takımın algılaması bir süreç. Şimdi insanlara çok sempatik görünmek amaçlı biz ilk 2’ye oynuyoruz söyleyerek ben kendimi kandırırım. Oradaki insanları belli bir süre mutlu ederim. Ama 6 içersinde olacağız hedefimiz ilk 6 içersinde olmak demek 1,2 de bunda dâhil. Ben 3.4.5.6 demedim. 1,2 de dâhil buna. Sezonun başında Malatyaspor’un uzun süre ligi birinci sırada getireceğini kim söylerdi. Kimse söyleyemezdi. Bizim zaman zaman lider olacağımızı kim söylerdi sezon başında kimse demezdi. Ama biz 3.4.5.6 demedik ilk 6 dedik. Bu ilk 6 içersinde 1,2 de var. Biz birinci ikinci olmak için gereken mücadeleyi vereceğiz. Ama bu ligden 3 takım çıkacak.  Bu 3 takımdan bir tanesi de biz olmak istiyoruz.”

“OYUN KURGUMUZDA TABİ Kİ DEĞİŞİKLİK OLACAK”

İkinci yarı öncesinde oyun kurgusunda da değişiklik olacağının altını çizen Çapa; “Oyun kurgumuzda tabi ki değişiklik olacak. Bizim ilk devre oynadığımız oyun sistemi bazı zamanlarda çok olumlu ve verimliydi. Ama alternatifimiz yok. Andre sakatlandı, tamamen sıkıntı oldu. Şimdi atmış olduğumuz ve yediğimiz gollere bakarsak bizim analizimi çok iyi bir şekilde yapıyor. Defansif anlamda analiz ettiğim zaman ve ofansif anlamda da biraz daha alternatifli varyasyonlar yaparaktan oyun kurgusunu kuraraktan başlarsak hem oyuncuların oynamış olduğu oyundan hem taraftar’ın mutlu olacağını düşünüyorum. Çok süre alan oyuncu neden gönderiliyor” ifadelerine yer verdi.

“ÜÇ TANE SOL BEKİ BİR TAKIMDA BARINDIRMANIN BİR ANLAMI YOK”

Defans oyuncusu Özgür Özkaya’nın gidişinin ardından kamuoyunda yaşanan polemiklere de yanıt veren Çapa; “Türkiye’de taraftar iki yönlü bakıyor. Birçok mücadele eden oyuncuya bakıyor. Diğer taraftan çok becerikli olan oyuncuya bakıyorlar. Bizim elimizde üç tane sol bek var. Umut geçen sezon burada çok fazla oynamış. Hakan ondan önceki sezon Boluspor’a çok büyük katkı sağlamış. Bu iki futbolcunun sözleşmesi uzun vadeli. Diğer taraftan da sezon sonu sözleşmesi biten bir arkadaşımız var. Üç tane sol beki bir takımda barındırmanın bir anlamı yok. Bunu yapmak zorundasın. Özgür’ün de sözleşmesi bittiği için ve Umut ve Hakan yaşları Özgür’den daha düşük olduğu için bu şekilde oldu. Özgür’ün sözleşmesi devam edecek olsaydı daha farklı olurdu.”

Fahri Gündüz / Bolusporluyuz.com

KONUK EKİP İSTATİSTİKLERE GÜVENİYOR
TAHKİM KURULU PUAN SİLME CEZALARINI ONADI
BOLUSPOR MAÇI ÖNCESİ BALIKESİR'E TARAFTAR MORALİ
"BU MAÇ DÖNÜM NOKTAMIZ"
ZORLU MAÇIN YAYINLANACAĞI KANAL BELLİ OLDU
KONUK EKİP İSTATİSTİKLERE GÜVENİYOR
TAHKİM KURULU PUAN SİLME CEZALARINI ONADI
BOLUSPOR MAÇI ÖNCESİ BALIKESİR'E TARAFTAR MORALİ
ZORLU MAÇIN YAYINLANACAĞI KANAL BELLİ OLDU
BALIKESİR MAÇININ HAKEMİ BELLİ OLDU
BALIKESİRSPOR MAÇININ BİLET FİYATLARI AÇIKLANDI
BOLUSPOR'DA BEKLENEN OLDU. AÇIKLAMA RESMİ SİTEDEN
BALIKESİR MAÇININ HAKEMİ BELLİ OLDU
"2017-2018 SEZONU" BOLU AMATÖR LİGİNE ADI VERİLDİ
"SANIRIM KONSANTRE SIKINTISI YAŞADIĞIMIZ GÖRÜNÜYOR"
BALIKESİRSPOR MAÇININ BİLET FİYATLARI AÇIKLANDI
BOLUSPOR'DA BEKLENEN OLDU. AÇIKLAMA RESMİ SİTEDEN
Köşe Yazarları

BOLUSPOR'U HAZIR GÖRDÜK.
08.10.2017
 
Proje Kavramı Üzerine
26.06.2017
  Haber Kategorileri
Spor14.Com
    KONUK EKİP İSTATİSTİKLERE GÜVENİYOR
    TAHKİM KURULU PUAN SİLME CEZALARINI ONADI
    BOLUSPOR MAÇI ÖNCESİ BALIKESİR'E TARAFTAR MORALİ
    "BU MAÇ DÖNÜM NOKTAMIZ"© 2009 Tüm Hakkı Spor14.com adresine aittir. Ä°çerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.
spor14.com Bolu Spor14 Gazetesi bilişim, medya uygulamasıdır.
Kaynak göstemek koşulu ile içerik, resim ve medyanın kullanımı mümkündür. Tasarım ve Kodlama SeTa